Şehit Fatih Tomuşoğlu Çok Programlı Lisesi’nin ev sahipliğini yaptığı4006 Tübitak Bilim Şenliği  programının açılışına, İlçe Kaymakamız Sayın Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanımız İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire amirleri  Öğrenciler ve veliler teşrif ettiler.
                Bu yıl 48. Si düzenlenen yarışma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından okul müdürü Fatih İPEK’in konuşmasının bitiminde kurdele kesilmesi ile başladı. Öğrencilerden oluşan Halk Oyunları Ekibinin gösterisi izleyenlerden tam not aldı. İlçe Kaymakamı Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer daire amirlerinden oluşan heyet öğrenci çalışmalarını inceleyerek, öğrencilerden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İlçe Kaymakamımız Sayın SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bil Bakalım Köşesindeki Kitap Okuma Etkinliğine katılarak öğrenciler için örnek davranış sergilediler. Örnek Şahsiyetlerin bu davranışına öğrenciler de kayıtsız kalmayarak onlar da ellerine birer kitap aldılar.
İlçe Kaymakamımız Sayın SİNANOĞLU programda emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik etmesinin ardından okuldan ayrıldı.