Ziyarette ilk olarak idareciler ve öğretmenlerle buluşan Vali Yazıcı, BENGİ Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Toplantıda Okul Müdürü Ali Nihat Özlem eğitim öğretim faaliyetleri hakkında Vali Yazıcı'ya bilgi verdi.
Teknik ve Meslek liselerinin öneminden söz eden Vali Yazıcı, "Bu okulda çocuklarımız mesleki eğitimlerini tam olarak alıyor. Çalışma hayatına atıldıklarında da gördükleri eğitim sayesinde ne yapacaklarını bildikleri için başarılı oluyorlar.  Okul yönetimi ve öğretmenlerin üzerine düşen görev ve sorumluluklar ise, çocukların kötü alışkanlıklarının tespit edilmesi ve çevreye duyarlı, sağlıklı nesil olarak yetişmelerini sağlamaktır." Dedi.
İl genelinde eğitime çok önem verdiğini ifade eden Vali Yazıcı, "Okullarımızda eğitim-öğretim gören çocuklarımızı, gençlerimizi kendi çocuklarım gibi görüyorum. Okul ziyaretlerimde öğretmenlere ve okul yöneticilerine aynı şeyi söylüyorum. Onların da öğrencileri kendi çocukları gibi görmelerini istiyorum. Öğrencilere gereken eğitimi, öğretimi vermelerini istiyorum." dedi.
Toplantı sonrasında Valimiz Sayın Ersin Yazıcı, İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, İvrindi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Uslu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından Valilik görevine kadar birçok konuda deneyimlerini anlattı.
Öğrencilere, eğitim hayatında başarı dileyen Vali Yazıcı,  "Hayatta her kapıyı açan en büyük anahtar kendine güvenmektir. Kendinize değer verin. Moralinizi yüksek tutun ve kendinize güvenin. Hayalleriniz hedefiniz olsun, hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Şimdiden rotanızı çizin. İsterseniz her şeyi başarırsınız. Asla büyük hedeflerden ve okumaktan vazgeçmeyin. Kendinizi en iyi şekilde geleceğiniz için hazırlayın. Eve gidince anne babalarınıza bugün okula Vali geldi, sizlere selam söyledi ve bizimle kitap okudu, hep birlikte kitap okuyalım deyin." Dedi.