29 Ekim Pazar günü İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, Kaymakamlık Makamı´nda tebrikleri kabul etmesinin ardından tören alanına geçildi. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanımız, İlçe Cumhuriyet Başsavcımız, İlçe Hakimlerimiz, Daire Amirlerimiz, Öğretmenlerimiz, Öğrencilerimiz ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Tören, saat 10.00´da Atatürk ve Milli Mücadele Kahramanlarımız ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı.İlçe Kaymakamımız Sayın SİNANOĞLU ve İlçe Belediye Başkanımız törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU´nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından törene ilçemizin çeşitli okullarından öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam edildi. Halk Oyunları Ekibi ve Anadolu İmam Hatip Ortaokulu Mehter Takımı gösterilerini sundu.

 


    "Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU ve protokol üyeleri tarafından verilmesinin ardından tören son buldu.