Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Çelenk Sunumunun ardından, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, İvrindi Stadyumunda devam etti.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen kutlama programa İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanı, İce Cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer protokol üyelerinin teşrifleri ile başladı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ali USLU’nun Günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin gösterilerine geçildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konulu şiirlerin okunmasının akabinde Lise öğrencileri arasında 100 metre erkekler ve kızlar koşusundaki rekabet izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Halat çekme, güreş ve tekvando gösterilerinin ardından ödül törenine geçildi.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupa ve başarı belgeleri İlçe Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU, İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından verildi. Ödül alan öğrencilerin yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi. İlçe Kaymakamımız Sayın SİNANOĞLU kutlama programında emeği geçen herkesi tebrik etmesinin ardından kutlama programı sona erdi.