18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlamaları çerçevesinde 18 Mart 2017 Cumartesi günü Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başladı. Bu yıl 102.sinin  kutlandığı Çanakkale Zaferi´nin ilçe programı İvrindi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Beldiye Düğün Salonunda 20.03.2017 Pazartesi Günü saat 10:00 da İlçe Kaymakamımız Server Sinanoğlu, Belediye Başkanımız Recai BAYTAR İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Daire amirleri ve bir çok davetlinin  katılımı ile gerçekleşti.
     Belediye Düğün Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalar yapıldı. Devamında, Çanakkale Savaşının video sunumu izlendi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen ”Çanakkale Zaferi” konulu İlkokul öğrencileri arasında resim, Ortaokul öğrencileri arasında şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Kaymakamımız Sayın Server SİNANOĞLU  tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından Şehit Mezarları ziyaret edildi.
Programın ikinci bölümünde Mallıca Mahallesinde medfun bulunan Azman Mehmet Çavuş’un kabri ziyaret edildi, Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Daha sonra Mallıca İlkokulu önünde  İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Mehteran Gösteresi düzenlendi. Mehteran gösterisini, vatandaşlar tarfından büyük ilgi ve coşkuyla izlendi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlamaları çerçevesinde yapılan tüm etkinlikler; Aziz Şehitlerimizin ruhuna yaraşır içtenlik ve coşku oluşturdu. Tüm etkinlikler; İlçemiz halkı tarafından büyük bir heyecan ve coşku ile izlendi. Davetlilere günün anısına Mallıca Muhtarlığı tarafından yemek ikram edilidi.